Az orosz kormány szerint a moszkvai állatkert több mint 70 állatot, köztük egy afrikai oroszlánt és két barnamedvét ajándékozott az észak-koreai főváros, Phenjan állatkertjének – írja a Reuters.
Az észak-koreai hadsereg egyik legbefolyásosabb tábornoka, Kim Jongbok vezérezredes felügyelheti az Oroszországba küldött észak-koreai csapatok integrációját az orosz haderőbe – írja a The Kyiv Independent a The Wall Street Journal alapján.
Az elmúlt hetekben hatalmas viharokat gerjesztett, hogy több ország hírszerzése szerint is több ezer észak-koreai katona jelent meg Oroszországban, Kurszk közelében. A Bloomberg jelentése szerint ez még csak a kezdet lehet, a jövőben ennél sokkal több fegyveres érkezhet.
Észak-Korea felvételeket tett közzé az állítólagos drónfegyverről, amely hamarosan sorozatgyártásban is megjelenik. A felvételeken megpróbálták ugyan eltitkolni, miről is lehet pontosan szó, de nem sikerült valami ügyesen.
Sokáig nem volt világos, hogy mi lehet Észak-Korea célja azzal, hogy harcoló katonákat küld Oroszország segítségére, viszont egy tanulmány szerint ez Kim Dzsongun nagy tervének a része lehet – ismertette a Newsweek.
Kim Dzsong-un észak-koreai vezető kedden aláírta a Phenjan és Moszkva között június 19-én megkötött, az általános stratégiai partnerségről szóló szerződést, amelyet előző nap ratifikáltak államfői rendeletként - jelentette a KCNA északi-koreai hírügynökség.
Az Egyesült Államok jelentése szerint mintegy 50 ezer fős orosz–észak-koreai csapattestet hozott létre Moszkva, amelynek egyetlen feladata a kurszki régió felszabadítása lesz. Ráadásul tette mindezt úgy, hogy más frontokat nem gyengített meg – írja a New York Times.
Az elmúlt hetekben az egyik legizgalmasabb témát jelentette az észak-koreai katonák érkezése az ukrajnai háborúban. Andrij Kovalenko, az ukrán Nemzetbiztonsági és Védelmi Tanács dezinformáció elleni központjának vezetője szerint Moszkva megtalálta a helyüket is a háborúban – írja az Ukrajinszka Pravda.
Észak-Korea az amerikai elnökválasztás napján, kedd reggel újabb teszteket hajtott végre több, rövid hatótávolságú ballisztikus rakétával, amelyeket az ország nyugati feléből a Japán-tenger felé indított el – közölte kedden a dél-koreai hadsereg vezérkara.
Kim Dzsongün észak-koreai vezető bejelentése szerint egy új, az interkontinentális ballisztikus rakéták "végső verziójának" nevezett rakéta sikeres tesztjét hajtotta végre az ország, amely képes elérni az Egyesült Államok szárazföldi területeit, és így a híradások szerint ez lesz az ország védelmének "elsődleges eszköze". Dél-koreai elemzések szerint a tesztet szándékosan a jövő heti amerikai elnökválasztás elé időzítették, hogy javítsák az ország tárgyalási pozícióját.
Észak-Korea eddig nem látott képességekkel rendelkező interkontinentális ballisztikus (ICBM) rakétát lőtt ki Japán irányába – számoltak be róla NHK japán portál.
Az orosz–ukrán háborúban az oroszok oldalán bevetésre szánt észak-koreai katonák videófelvételek és hírszerzési források szerint tizenévesek vagy 20-as éveik elején járnak, kiképzésük elején vannak, továbbá az egész országra jellemző alultápláltság jelei mutatkoznak rajtuk – írja a The Wall Street Journal.
A dél-koreai média értesülései szerint Szöul katonai személyzetet és hírszerzőket küldhet Ukrajnába, miután kiderült, hogy Észak-Korea – Oroszország oldalán – katonákat küldött az ukrajnai háborúba – írja a Newsweek.
Érdekes videó szivárgott ki Oroszországból: nagy valószínűséggel az látható rajta, ahogy átveszik a felszerelésüket az orosz haderőhöz csatlakozó észak-koreai katonák.
Napok óta szólnak a hírek arról, hogy észak-koreai katonák ezrei érkeztek Oroszországba kiképzésre, hogy később aztán Ukrajnában teljesítsenek szolgálatot. A képi bizonyíték viszont eddig hiányzott.
Az észak-koreai hadsereg kedden felrobbantotta az országot Dél-Koreával összekötő utak egy részét, tovább élezve a két Korea közötti feszültséget. A lépés része annak a folyamatnak, amelynek során Phenjan fokozatosan felszámolja a két ország közötti kapcsolatokat és infrastruktúrát - írta a YNA.
Folyamatosan frissülő hírfolyamunk.
Végső megoldás: atombomba?
A Szilícium-völgy legnagyobb vállalatai fognának össze.
Szomorú módja ez egy karrier lezárásának.
Gyorgyevics Benedekkel, a Városliget Zrt. vezérigazgatójával beszélgettünk.
Miért csökken a közvetlen külföldi tőkebefektetések volumene?
Meddig nőhet még?