Az ukrán elnök felajánlotta, hogy kész átadni észak-koreai katonákat Kim Dzsongun vezetőnek, cserébe az Oroszországban fogva tartott ukrán hadifoglyokért. Volodimir Zelenszkij vasárnap tette ezt a szokatlan javaslatot, miután ukrán erők észak-koreai katonákat ejtettek foglyul az orosz-ukrán háborúban - számol be a Reuters.
Jang Uk, a dél-koreai Asan Institute for Policy Studies vezető elemzője szerint Phenjan dönthet úgy, hogy százezer főre növeli a katonai segítségét Oroszországnak – számolt be a South China Morning Post.
A dél-koreai hadsereg szerint Észak-Korea fokozza katonai támogatását Oroszország számára az Ukrajna elleni háborúban. A jelentések alapján Phenjan további csapatok és fegyverek, köztük kamikaze drónok bevetését tervezi – írja a The Kyiv Independent.
Decemberben harcba indultak az orosz-ukrán háború frontvonalain Észak-Korea katonái. Az eseményt hatalmas érdeklődés övezi katonai szempontból, hiszen a vietnami háború óta nem volt arra példa, hogy az elszigetelt kommunista diktatúra fegyveres cselekményben vett volna részt. Különösen érdekes mindez azért, mert Észak-Korea állítólag a Viharhadtest nevű elit műveleti csoport katonáit küldte Oroszországba harcolni, így a KNDK legjobbjai védik meg az ellenséges betöréstől a szövetséges országot. Mi egyáltalán a Viharhadtest és mit tudnak élesben? Hogy kerültek egyáltalán Kurszkba? Mit nyer ezzel az egésszel Kim Dzsong-un? Nézzük meg, mi az, amit tudni lehet.
Donald Trump frissen megválasztott elnök csapata fontolgatja a tárgyalások újraindítását Kim Dzsongun észak-koreai vezetővel. A cél egy új diplomáciai kezdeményezés, amely csökkentheti a fegyveres konfliktus kockázatát a térségben. Két, az ügyet jól ismerő forrás szerint Trump közvetlen megközelítése, építve a korábbi kapcsolatra, lehet a leghatékonyabb módja a párbeszéd helyreállításának.
Kim Dzsongun, az észak-koreai rezsim vezetője is megszólalt a jelenlegi helyzetről, és kifejtette, hogy szerinte a Koreai-félsziget még soha nem volt ennyire közel egy atomháborúhoz – közölte a Sky News.
Az orosz kormány szerint a moszkvai állatkert több mint 70 állatot, köztük egy afrikai oroszlánt és két barnamedvét ajándékozott az észak-koreai főváros, Phenjan állatkertjének – írja a Reuters.
Az észak-koreai hadsereg egyik legbefolyásosabb tábornoka, Kim Jongbok vezérezredes felügyelheti az Oroszországba küldött észak-koreai csapatok integrációját az orosz haderőbe – írja a The Kyiv Independent a The Wall Street Journal alapján.
Az elmúlt hetekben hatalmas viharokat gerjesztett, hogy több ország hírszerzése szerint is több ezer észak-koreai katona jelent meg Oroszországban, Kurszk közelében. A Bloomberg jelentése szerint ez még csak a kezdet lehet, a jövőben ennél sokkal több fegyveres érkezhet.
Észak-Korea felvételeket tett közzé az állítólagos drónfegyverről, amely hamarosan sorozatgyártásban is megjelenik. A felvételeken megpróbálták ugyan eltitkolni, miről is lehet pontosan szó, de nem sikerült valami ügyesen.
Sokáig nem volt világos, hogy mi lehet Észak-Korea célja azzal, hogy harcoló katonákat küld Oroszország segítségére, viszont egy tanulmány szerint ez Kim Dzsongun nagy tervének a része lehet – ismertette a Newsweek.
Kim Dzsong-un észak-koreai vezető kedden aláírta a Phenjan és Moszkva között június 19-én megkötött, az általános stratégiai partnerségről szóló szerződést, amelyet előző nap ratifikáltak államfői rendeletként - jelentette a KCNA északi-koreai hírügynökség.
Az Egyesült Államok jelentése szerint mintegy 50 ezer fős orosz–észak-koreai csapattestet hozott létre Moszkva, amelynek egyetlen feladata a kurszki régió felszabadítása lesz. Ráadásul tette mindezt úgy, hogy más frontokat nem gyengített meg – írja a New York Times.
Az elmúlt hetekben az egyik legizgalmasabb témát jelentette az észak-koreai katonák érkezése az ukrajnai háborúban. Andrij Kovalenko, az ukrán Nemzetbiztonsági és Védelmi Tanács dezinformáció elleni központjának vezetője szerint Moszkva megtalálta a helyüket is a háborúban – írja az Ukrajinszka Pravda.
Észak-Korea az amerikai elnökválasztás napján, kedd reggel újabb teszteket hajtott végre több, rövid hatótávolságú ballisztikus rakétával, amelyeket az ország nyugati feléből a Japán-tenger felé indított el – közölte kedden a dél-koreai hadsereg vezérkara.
Kim Dzsongün észak-koreai vezető bejelentése szerint egy új, az interkontinentális ballisztikus rakéták "végső verziójának" nevezett rakéta sikeres tesztjét hajtotta végre az ország, amely képes elérni az Egyesült Államok szárazföldi területeit, és így a híradások szerint ez lesz az ország védelmének "elsődleges eszköze". Dél-koreai elemzések szerint a tesztet szándékosan a jövő heti amerikai elnökválasztás elé időzítették, hogy javítsák az ország tárgyalási pozícióját.
Folyamatosan frissülő hírfolyamunk.
Alaposan átkutatták.
Átértékelődnek a mesterséges intelligencia befektetéseik.
A geopolitikai kockázatok viszont a háttérbe szorultak.
Fontos gazdasági döntésekre készülünk.
Tanultunk egyáltalán valamit 2008-ból?
Jelentős kifizetések várhatók.
Még nincs késő, ha hiszel Trump ígéretének.